forniry - Magari-lakiery do drewna Astra vernici, forniry, okleiny naturalne, kosze chromowane Sige, akcesoria meblowe

Przejdź do treści

forniry

Nasza oferta > okleiny naturalne

Okleiny typu fryza, flader, błyszczowa

 AMAZOUKE

Naturalne amazouke prezentuje całą paletę barw od jasnego brązu do czerni. Formatki o szerokości do 25cm i długości do 3m. Bardzo ładna i łatwa w obróbce okleina.

ANIEGRE

Okleina aniegre jest w stałej ofercie w typie flader, fryza. Różne wymiary oklein w zależności od typu skrawania okleiny. Wszystkie okleiny jasne bez wad w klasie A.

BUK


Okleina bukowa dostepna we fryzie i fladrze. Formatki w zależności od typu mają od 15 do 50 cm szerokosci i do 3 m długości. Barwa okleiny różni się między partiami.

fornir cedrowy

CEDR

Cedr proponujemy w okleinie fryzia. Pochodzi z Ameryki i częściowo z Azji. Formatki mają około 30 cm szerokości i powyżej 3 m długości. Okleina średnio łamliwa.

CZEREŚNIA AMERYKAŃSKA

Okleina czereśni amerykańskiej, tak jak kilka innych gatunków, oferujemy w trzech typach: flader, fryza i obłóg 2mm. Długość lisćia dochodzi do 3,5-4m.

CZEREŚNIA EUROPEJSKA

Gatunek okleiny będący w  stałej ofercie. Dostępne są liście we fryzie i fladrze.

DĄB AMERYKAŃSKI

Powszechnie stosowany przez polskich stolarzy. Dostępny w okleinie flader, fryza i obłóg 2mm. Wymiary formatek: szerokość od 15cm, długość do 3,5m. Okleina wyłącznie w klasie A. Inne klasy okleiny na zamówienie.

DOUSSIE

Z uwagi na małe zainteresowanie posiadamy na magazynie w małe ilości. Prosimy o kontakt w sprawie większych zamówień.

DREWNO CYTRYNOWE

Okleina naturalna o żywym zółtym kolorze. Bardzo często wykorzystywana do produkcji instrumentów muzycznych i mebli stylowych. Grubość okleiny 0,6mm.

DREWNO RÓŻANE

Bardzo wzorzysta okleina naturalna, podobna do palisandru. Stosowana przy produkcji imstrumentów muzycznych i ekskluzywnych mebli. Grubość okleiny 0,6-1mm.

ETIMOE

Etimoe oferujemy wyłącznie w okleinie typu flader. W zależności od sztuki pnia, wymiary paczek różnią się. Prosimy o skontaktowanie się z nami, jakie obecnie wymiary są w naszym magazynie

EUKALIPTUS

Australijski gatunek eukaliptusa dostępny w okleinie błyszczowej. Formatki dostępne w szerokości 20-30 cm i 3-4 m długości.

GRUSZA

Okleinę gruszy oferujemy w typie flader. Liście są o szerokości 15-30cm. Długość liścia do 3m.

HEBAN MAKASSAR

Heban makassar dostępny jest w okleinie typu fryza i flader. Szerokości Paczki wynosi od 9 do 15cm a długość do 4m.

HEBAN AMARA

Heban Amara to inaczej heban chiński lub fałszywy. Charakteryzyje się szerszymi liśćmi od hebanu makassar. Bardzo często paczki mają szerokość 15-20cm i długość 3-4 metry.

KLON EUROPEJSKI

Okleina klonowa wystepuje w wersji błyszczowej. Formatki mają około 40cm szerokości i powyżej 3 m długości. Polecana do produkcji lutniczej i meblarskiej.

MAHOŃ AFRYKAŃSKI (KAYA)

Gatunek okleiny mahoniowej o złocistym odcieniu. Na powierzchni okleiny dopuszczalne są przebarwienia, dodające atrakcyjności okleinie.

MAHOŃ PIRAMIDALNY

Charakterystyczne paraboliczne kształty odróżniają tą okleinę od pozostałych oklein drzew z rodziny mahoniowatych. Z powodzeniem stosowana w meblarstwie i szkutnictwie. Trudna w stosowaniu w związku z nieregularnym kształtem formatek i częstym pękaniem okleiny podczas klejenia. Bardzo często barwiona na kolor szkarłatny. W ofercie posiadamy formatki o powierzchni 0,3-0,4m2.

MAHOŃ POMELE
Okleina mahoniowo o chrakterystycznym wzorze oczek. Polecana do najwyższej klasy mebli i zabudów np. jachtów.

MAHOŃ SAPELI


Okleina mahoniowa w wersji błyszczowej. Szerokość formatek wynosi około 25cm. Długość około 3m.

MAHOŃ SAPELI PASIAK


Okleina mahoniowa w wersji błyszczowej z charakterystycznym pasiastym błyszczem. Szerokość formatek wynosi około 25cm. Długość 3-3,5m.

MAHOŃ


Okleinę mahoniową oferujemy we fladrze, fryzie i obłogu 2mm. Szerokość liścia dochodzi do 50cm a długość do 3,5m.

MERANTIOkleinę merantią oferujemy we fladrze i fryzie 0,6mm. Szerokość liścia dochodzi do 30cm a długość do 4m.

OLCHA

Okleinę olchy oferujemy w róznych klasach i wymiarach. Prosimy skontaktowanie się z nami, jakie aktualnie paczki posiadamy na magazynie.

OLIWKA

Rzadko sprzedawana okleina z uwagi na liczne spękania i trudności jakie przysparza podczas klejenia. Niemniej interesująca pod względem licznych, nieregularnych przyrostów jesiennych. Dostępna w różnych wymiarach paczki.

ORZECH CANALETTO (Orzech amerykański)

Orzech canaletto inaczej amerykański dostępny jest w typie flader i fryza. Dodatkowo proponuejmy obłóg o grubości 2 mm. Rozmar paczek wynosi do 40cm szerokości i do 3,5m długości. Wszystkie paczki są w klasie A.

ORZECH FRANCUSKI

Rzadko spotykana okleina orzechowa o ciepłym, kakaowym odcieniu. Paczki o szerokości około 35cm i długości około 3m. Na liściach widoczne wyraźnie odcięte obszary bieli i twardzieli.

ORZECH PIRAMIDA

Fornir uzyskiwany z dolnej części pnia orzecha włosniego. Paczki o szerokości około 50cm i długości około 1m. Na liściach widoczne wyraźnie odcięte obszary bieli i twardzieli.

ORZECH WŁOSKI

Twarde drewno orzecha włoskiego posiada kremową biel. Dostępne w okleinie flader i fryza. Szerokości paczek wynoszą od 15 do 40 cm w zależności od typu okleiny. Dostepne wyłącznie w klasie A.

PALISANDER BRAZYLIJSKI

Ciekawy garunek palisandru o brązowych odcieniach drewna. Liscie mają szerokość do 50cm i długość do 3,5m. Okleina zwarta i łatwa w obróbce.

PALISANDER INDYJSKI

Palisander indyjski polecamy w okleinie typu flader i fryza. Szerokość formatek we fladrze dochodzi do 50cm szerokości. Długość standardowej formatki to około 3m.

TEAK

Okleina tekowa występuje w typie flader i fryza. Szerokość formatek różna w zależności od typu okleiny. Długość liścia wynosi nawet 4,5m.

TULIPANOWIEC

Biel kremowo biała, twardziel bladozielona lub jasnożółta do brązowej, z czerwonymi, brunatnymi lub nawet czarniawymi promieniami. Fornir z tego drzewa posiada piękne słoje, drewno jest lekkie i miękkie, niezwykle łatwe w obróbce, ale niezbyt odporne na czynniki atmosferyczne i grzyby, dlatego polecane głównie do zastosowań wewnętrznych. Jest stosowane w przemyśle papierniczym, do wyrobu wysokiej jakości oklein i paneli, do produkcji ołówków, zapałek, elementów rozmaitych narzędzi oraz instrumentów muzycznych (pianin).

WENGE

Naturalne wenge oferujemy w okleinie fryza. Flader z uwagi na rozpadanie się liści wzdłuż słojów sprowadzamy jedynie na zamówienie. Szerokość liścia wynosi około 20cm, długość 3-3,5m.

ZEBRANO

Naturalna Okleina Zebrano we fryzie. W klasie A wszystkie słoje biegną równoległe z małymi anomaliami. Szerokość formatki wynosi około 25cm a długość powyżej 3 m. Okleina ulega nieznacznemu pofalowaniu przy dłuższym przechowywaniu.

Wróć do spisu treści