czeczoty - Magari-lakiery do drewna Astra vernici, forniry, okleiny naturalne, kosze chromowane Sige, akcesoria meblowe

Przejdź do treści

czeczoty

Nasza oferta > okleiny naturalne

Okleiny odziomkowe (czeczoty)

AMBOINA
Okleina pozyskana z drzewa z rodziny strączkowych występującego w południowo-wschodniej Azji. Głównie wykorzystywana do ozdabiana małych przedniotów i instrumentów muzycznych.

CZECZOT BRZOZOWY
Okleina pozyskana z brzozy pólnocnoeuropejskiej. Głównie wykorzystywana do ozdabiana małych przedniotów i instrumentów muzycznych.

CYNAMONOWIEC

Wyjątkowa okleina o cynamonowym zapachu. Ciemnobrązowy kolor nadaje jej dodatkowo nobliwego wyglądu. Gatunek łatwy w obróbce mechanicznej. Polecany do każdego rodzaju produkcji meblarskiej.

KLON

Rzadko spotykana okleina z grupy czeczotów, stosowana w meblarstwie artystyczny. Dostępne formatki zaliczamy do grupy mniejszych. Materiał zwarty, dobrze poddaje się klejeniu i obróbce mechanicznej.

ORZECH KALIFORNIJSKI

Okleina dobrze znana osobom prowadzącym renowację mebli. Dostępna w formatkach o różnych rozmiarach w zależności od ułożenia tumorów i sęków. Zapraszamy do wizyty w firmie Foresta w celu wyboru odpowiedniej paczki.

ORZECH KAUKASKI

Orzech kaukaski. Okleina znana i uznana. Dostępna w formatkach o róznych wymiarach. Przed zakupem proponujemy przesłanie zdjęć formatek lub osobisty ich wybór w siedzibie firmy.

ORZECH KAUKASKI CLUSTER

Orzech kaukaski z dużą domieszką jasnej okleiny tzw. cluster.Dostępna w formatkach o róznych wymiarach. Przed zakupem proponujemy przesłanie zdjęć formatek lub osobisty ich wybór w siedzibie firmy.

SEKWOJA

Bardzo oryginalny wygląd drewna sekwojowego docenia coraz więcej producentów mebli. Drewno bardzo dobrze poddaje się klejeniu. Łatwe do lakierowania "na pory półotwarte". Przy niewielkich nakładach pracy można uzyskać ciekawy wygląd mebla. Dostępne w dużych formatkach do 2 m długości.

TOPOLA

Proponujemy okleinę topolową (z grupy czeczotów) dawniej używaną do produkcji mebli. Obecnie o marginalnym znaczeniu, stosowana jest podczas renowacji mebli i produkcji mebli stylowych. Dostępna w zależności od klasy okleiny w mniejszych i większych formatach.

TRUSKAWKOWIEC

Okleina egzotyczna o bardzo wyrazistym wzorze. Zwarta i elastyczna. Polecana do renowacji i produkcji mebli stylowych. Średnia powierzchnia formatki wynosi około 0,12m2.

WAWRZYN

Rzadko spotykana okleina (z grupy czeczotów) o jasnym odcieniu. Polecana głównie do renowacji mebli i producji mebli stylowych. Jej powierzchnia pokryta jest niezliczonymi sęczkami i zawirowaniami tkanki twardzielowej. Okleina dostępna jest w formatkach o różnych rozmiarach. Przed zamówieniem prosimy o skontaktowanie się z biurem w celu ustalenia jakie formaty są dostępne.

Wróć do spisu treści